Повне керівництво по AliExpress: Що це таке? Як зробити покупку?

Як працює AliExpress? Не дивлячись на те, що магазин існує вже багато років, ми все ще отримуємо багато запитань на цю тему. У цій статті ми детально пояснимо, як вибрати і купити товар на AliExpress.

Як зробити покупку AliExpress?

Нижче ти знайдеш детальний опис процесу покупки на цьому відомому сайті, а також ми збираємося відповісти на найактуальніші питання серед коментарів до цієї статті. Прочитавши керівництво, ти розберешся як знаходити на сайті брендові речі, відрізняти надійного продавця від шахрая, як взімодействовать з продавцем, як оплатити покупку і багато інших секрети … Так, що якщо ти розгубився і у тебе є сумніви, читай до кінця! Ця стаття може виявитися дуже корисною!

Що таке AliExpress? Чи безпечно здійснювати покупки на цьому сайті?

AliExpress є однією з найбільших в світі платформ онлайн-торгівлі. За підрахунками експертів цей китайський магазин заробляє в три рази більше, ніж Amazon і eBay разом узяті, і позиціонує себе в якості лідируючого інтернет-магазину в багатьох країнах. Тисячі і тисячі людей щодня знайомляться з сайтом і роблять тут покупки. Для кращого розуміння варто пояснити: AliExpress, насправді, не є інтернет-магазином. Це сайт-агрегатор, який виступає в якості посередника між приватними магазинами і кінцевим покупцем.

AliExpress бере на себе всю відповідальність за угоду купівлі-продажу, і тому, скрупульозно відстежує, чи дотримуються продавці обумовлені стандарти. Адміністрація сайту береже репутацію і не дуже терпима до порушників: за нехтування правилами продавець може бути легко позбавлений права торгувати і рекламувати свій товар на сайті. Такий підхід дозволяє максимально убезпечити клієнта. Сайт також надає підтримку при виникненні будь-яких проблем і гарантує збереження і повернення коштів, у разі, якщо продукт не був доставлений або не відповідає опису.

Як визначити надійного продавця Аліекспресс?

Як визначити надійного продавця?

Як ми вже говорили, твій платіж на AliExpress є застрахованим. У разі браку або будь недбалості продавця, твої гроші будуть повернуті на рахунок. Однак щоб не втрачати дорогоцінний час і нерви, тобі слід ознайомиться з порадами по тому, як оцінювати продавців на AliExpress. Слідуючи цим крокам ти гарантовано отримаєш кращий товар в категорії і будеш співпрацювати тільки з відповідальними продавцями, які надають кращий сервіс. Ось те, що потрібно зробити:

  1. Для початку подивися на рейтинг продавця, який вказаний в списку інструментів. Рейтинг розраховується на основі оцінок, які поставили продавцеві його клієнти. Ні продавець, ні адміністрація AliExpress не має ніякої можливості змінити ці оцінки. Чим більше зірок «горить» у магазина, тим вище його послуги оцінили покупці.
  2. Клікнувши на зірки, ти можеш подивитися докладніше, яка кількість людей поставило вишіе і нижчі бали. Якщо досить багато покупців залишилися задоволені покупками і поставили хороші оцінки – значить ти знайшов надійного продавця на AliExpress.
  3. І нарешті, постарайся уважно прочитати відгуки покупців. У тексті часто описані цікаві деталі.
  4. Всякий раз, коли у тебе виникають сумніви, краще, що ти можеш зробити – це поставити пряме запитання продавцеві. Оригінальний чи товар, чи має продукт логотип бренду і чи може продавець надіслати реальні фотографії. Дуже важливо не стисняюсь уточнити інформацію, щоб уникнути неприємних сюрпризів.

Бачиш, знайти надійного продавця простіше, ніж здається. Якщо тобі потрібна додаткова інформація на цю тему, ми рекомедуем перейти і прочитати нашу статтю «Як оцінити надійність магазину на AliExpress?»

Як на AliExpress відрізнити оригінальний товар від копії?

Як відрізнити оригінальний товар від копії?

Коли мова заходить про покупках онлайн, відрізнити брендову річ від копії дуже нелегко. На фото копії виглядають також красиво, як і оригінали. Ось кілька параметрів, які підкажуть тобі, чи справжній бренд ти збираєшся придбати:

  • Ціна. Якщо ти бачиш, що вартість товару на AliExpress не сильно відрізняється від ціни товару на офіційному сайті виробника – перед тобою оригінал.
  • Назва. Подивися уважно на назву товару. Можливо, там продавець вказав слово «оригінал». У цьому випадку ти можеш довіряти написаному, адже якщо опис є хибним, хтось із попередніх покупців запросив би повернення грошей через введення в оману. За такі грубі помилки AliExpress закривають магазин і відмовляють продавцеві у подальшій співпраці. Брехня в описі не вигідна продавцям.

Якщо така невдала покупка трапиться з тобою, все, що тобі слід зробити – це звернутися в підтримку AliExpress зі скаргою на продавця. Твої кошти будуть відшкодовані в повному розмірі, магазин буде видалений з сайту без можливості відновлення, і, в більшості випадків, ти можеш залишити товар собі.

Методи оплати / Захист Покупця

Кожен із зазначених нижче способів оплати є безпечним і підпорядкований правилам програми Захисту Покупця AliExpress. Це означає, що після оплати твої гроші переходять на зберігання в систему AliExpress. Тільки після того, як ти отримаєш товар на руки і підтвердиш, що він відповідає опису і не містить дефектів, оплата буде переведена на рахунок продавця. Таким чином, в разі виникнення проблем тобі не доведеться йти на конфлікт з продавцем самостійно. Обробивши твою скаргу, співробітник служби підтримки AliExpress просто зробить повернення грошей на твій рахунок.

Простіше кажучи, тут використовується метод оплати Escrow, де AliExpress виступає посередником, який утримує кошти до підтвердження отримання покупки покупцем або до закінчення терміну дії політики Захисту Покупця (зазвичай 60 днів).

1 – Escrow / AliPay – Ризик для покупця: Ніякого

Escrow є дуже популярним методом оплати не тільки на AliExpress, але і в цілому в індустрії інтернет-торгівлі. Тому що він захищає як покупця, так і продавця. AliPay дуже схожий на платіжну систему Paypal. Все, що тобі потрібно зробити, – це відкрити рахунок AliPay і поповнити його потрібною сумою.

Як зробити покупку AliExpress?

2 – Оплата банківською картою – Ризик для покупця: Ніякого

При оплаті карткою AliExpress знову буде використовувати метод Escrow, тому ти можеш бути впевнений, що твої гроші в безпеці, поки магазин не отримає підтвердження отримання покупки. AliExpress приймає кредитні та дебетові картки Visa, кредитні картки MasterCard і дебетові картки Maestro.

Якщо ти все-таки не хочеш вводити дані твоєї кредитки для покупок онлайн, ти можеш замовити так звану «віртуальну карту» або «карту передоплати», які спеціально розроблені для онлайн-шопінгу. Використовуючи дану карту, ти не зможеш «піти в мінус». Ти можеш поповнювати карту час від часу, кладучи туди тільки потрібну кількість грошей для оплати товарів, які збираєшся купити. Такі карти випускає зараз практично будь-який банк. Вибери на свій смак Visa або MasterCard.

3 – Банківський переказ – Ризик для покупця: Середній

Це спосіб оплати досить застарів, адже для того, щоб зробити переклад потрібно прогулятися до відділення банку. Цей спосіб поширюється тільки на замовлення понад 20 $ (і тільки в доларах США). Ми не рекомендуємо цей спосіб, так як всі банки стягують комісію за здійснення переказу. Якщо ти живеш в країні, де національна валюта не є доларом, тобі доведеться також здійснити операцію обміну валюти і оплатити відповідну комісію. Щоб уникнути переплат і заощадити час, вибери для оплати один з попередніх способів і, якщо потрібно, замов банківську карту. Проте, якщо ти вибрав для оплати саме цей спосіб – твої гроші все одно знаходяться під захистом. Система Escrow застосовується до всіх платежах без винятку.

Інші форми оплати

AliExpress також приймає оплату через: WebMoney, Western Union, Яндекс.Деньги, QIWI, DOKU, MercadoPago, Boleto, American Express … Однак! В даному випадку ти відправляєш гроші безпосередньо на аккаунт продавця, і в разі виникнення проблем AliExpress не зможе допомогти тобі повернути оплату.

Як купувати на AliExpress в Укрїні: як вибрати товар

Диспут з продавцем

Іноді може статися так, що товар, який ти купив, не спадає або не відповідає тому, що було обіцяно на сайті. Якщо ти потрапив в таку ситуацію, тобі потрібно зробити всього дві речі. По-перше – відкрити диспут з продавцем. Щоб зробити це увійди на сайт AliExpress під своїм логіном і паролем, знайди потрібний замовлення і натисни на кнопку «Відкрити суперечка» поруч з описом товару. Тобі буде запропоновано заповнити просту анкету, де ти повинен описати суть проблеми, докласти фото чи інші докази, а також запропонувати свої умови вирішення проблеми.

Починаючи з цього моменту диспут відкритий, і можуть статися різні варіанти розвитку подій:

  1. Продавець визнає свою провину і суперечка закривається в твою користь. Протягом декількох днів твої гроші будуть знову у тебе на рахунку.
  2. Продавець запропонує інші умови вирішення спору. Якщо вони здадуться тобі розумними, просто натисни «Прийняти». Практика буде закрита, і протягом декількох днів гроші будуть переведені на твій рахунок.
  3. Продавець запропонує інші умови вирішення спору, з якими ти не згоден. В цьому випадку натисни «Відхилити» і висунь свої умови. Якщо ти думаєш, що правда на твоєму боці, просто почекай кілька днів поки AliExpress не виступить в якості третьої сторони і прийме рішення.

Дуже важливий пункт: подивися уважно на те, що ти вказуєш в анкеті при відкритті спору. У формі можна вибрати між повним і частковим відшкодуванням коштів, а також повідомити, маєш намір ти залишити товар у себе. Якщо твоя відповідь «ні» – будь готовий оплатити доставку товару до Китаю. У деяких випадках доставка може коштувати дорожче тієї речі, яку ти придбав.

І інша важлива деталь: якщо продавець пропонує тобі заміну товару – ніколи не натискай «Прийняти». Тобі потрібно натиснути «Скасувати» і повідомити йому в особистому листуванні, що ти згоден на його умови, проте закриєш суперечка тільки тоді, коли новий товар буде у тебе на руках. Якщо ти натиснеш «Прийняти», суперечка буде автоматично закритий без можливості відновлення.

Терміни доставки AliExpress

Ще один часто задається питання: скільки часу буде потрібно, щоб отримати моє замовлення? У нас немає універсальної відповіді, адже все залежить від способу доставки, країни призначення і інших параметрів. Програма Захисту Покупців дійсна протягом 60 днів для кожного замовлення. Якщо твій товар не доставлений протягом цього періоду, ми рекомендуємо відкрити суперечка, запитуючи повернення коштів або продовження дії програми Захисту Покупців. На сторінці «Мої замовлення» ти завжди можеш відстежувати скільки часу залишилося до закінчення терміну захисту.

Терміни доставки AliExpress

Гарантійне обслуговування AliExpress

AliExpress надає гарантію на багато товарів з розділів «Техніка», «Електроніка» і ін. Але що ми бачимо? Сайт стягує додаткову плату за гарантійне обслуговування! Це так, тому що AliExpress є незалежним постачальником послуг, і зобов’язується розібратися з ремонтом техніки протягом гарантійного терміну самостійно, без твоєї участі. Тобі не потрібно знову шукати магазин, в якому ти купив неякісний товар і питати у продавця, що тепер робити з поламаним товаром. Більш детальну інформацію про те, як функціонує гарантія AliExpress, ти можеш прочитати на цій сторінці.

При покупці електроніки просто переконайся, що гарантія включена у вартість (у багатьох країнах вона не включена за замовчуванням). Якщо техніка зламалася протягом року з моменту отримання замовлення, тобі потрібно знайти товар в розділі «Мої замовлення», клікнути «Скористатися гарантією» і заповнити форму. Після отримання відповіді тобі потрібно буде відправити товар на національний склад. AliExpress зобов’язується провести ремонт протягом 10 робочих днів.

Гарантійне обслуговування AliExpress

Ваші питання

У цій статті ми постаралися описати все, що тобі слід знати про AliExpress перед першою покупкою. Однак є деякі питання, які ми часто бачимо в коментарях блогу. Нижче ми відповіли на найпопулярніші з них. Якщо твого питання немає в списку, ми пропонуємо тобі перейти на цю сторінку, де сам AliExpress відповідає на найбільш поширені запитання.

AliExpress повідомляє, що моя адреса недійсна

Якщо таке відбувається, спробуй написати свою адресу латиницею.

AliExpress / AliPay скасовує моє замовлення, коли я пробую оплатити його за допомогою кредитної картки і просить вислати документи …

Останнім часом ми побачили зростання коментарів на блозі по цій конкретній темі. У AlixBlog ми прийняли рішення особисто зв’язатися з представниками AliExpress для роз’яснення. Крім того, на підставі ваших коментарів ми запропонували AliExpress список речей, які допоможуть поліпшити платформу. Ми спілкувалися поштою досить довго і публікуємо нижче найбільш корисний уривок.

AliExpress – «Ми помітили збільшення питань про платіжну систему AliPay. Ми усвідомлюємо проблему і приносимо свої вибачення за незручності. Ми наполегливо працюємо над AliPay, щоб зробити процес покупки набагато більш інтуїтивним і зручним для покупців AliExpress ».

Ми – Так, ми розуміємо, що це положення справ не вигідно ні Вам, ні покупцям. Деякі з наших читачів писали, що злякалися, бачачи, що їхні гроші були списані з рахунку, а секундою пізніше вони бачили повідомлення про скасування замовлення.

AliExpress – «Будь ласка, зверніть увагу, що гроші знаходяться в безпеці. Гроші списуються з рахунку системою перевірки безпеки, AliPay робить ніяких списань. »

Схоже сам AliExpress страждає не менше нашого, поки ця помилка системи не вирішена. І в таких випадках вони намагаються повертати гроші якомога швидше, побоюючись недовіри з боку клієнтів.

Ми довго вели переписку з співробітником AliExpress, і збираємося опублікувати більше уривків з наших листів, коли ми вирішимо розширити розділ з питаннями. А поки ми залишаємо тобі це посилання для зв’язку зі службою підтримки AliExpress, якщо ти зіткнувся з подібною проблемою.

Чи можу я скасувати замовлення?

Просте запитання і проста відповідь: в даний час, AliExpress дозволяє скасувати замовлення поки платіж перебуває в статусі перевірки (кілька годин після оплати). В такому випадку списані гроші автоматично повертаються на рахунок. Але якщо платіж вже пройшов процес перевірки, тобі слід зв’язатися з продавцем і запросити скасування замовлення. Замовлення буде скасований тільки, якщо продавець прийме запит про скасування. Немає інших способів скасувати замовлення.

Після закриття спору мої гроші все не приходять

Повернення вартості не є моментальним. Співробітники AliExpress спочатку виконують покладені на них дії, а потім починається процес повернення грошей, який може зайняти кілька днів. Гроші будуть повернуті тим же способом оплати, який ти використовував для покупки.

Чи можу я скасувати замовлення на AliExpress?

Для того, щоб з’ясувати, в якому стані знаходиться твоє повернення: зайди в свій аккаунт AliExpress з комп’ютера, знайди потрібний замовлення у вкладці «Мої замовлення» і натисни на «Статус повернення». Якщо весь «шлях» твоїх грошей забарвлений помаранчевим як на малюнку – це значить, що процес повернення вже почався, і гроші будуть на твоєму рахунку протягом 3-15 робочих днів. Ти можеш знайти більш детальну інформацію на цій сторінці.


Це стаття описує всі базові речі, які потрібно розуміти перед першою покупкою на AliExpress. З нашої точки зору, AliExpress є відмінним агрегатором, де все під контролем, і покупці можуть знайти будь-який мислимий товар. Очевидно, що тут, як і в інших інтернет-магазинах, тобі слід дотримуватися запобіжних заходів, перш ніж зробити покупку. Але якщо ти будеш слідувати інструкціям, наведеним в даній статті, я впевнений, що ти зведеш ризик потенційних проблем до нуля.

Перейти на AliExpress.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.