Як прибрати подряпини з екрану смартфона?

Чому ми бачимо подряпини? Вони мають гострі края, які відбивають світло і роблять пошкодження добре помітними. Саме тому дрібні потертості зазвичай впадають у вічі на погашеному дисплеї, а при включенні підсвічування ледь помітні або не видно зовсім.

Як прибрати подряпини з екрану смартфона?

Які подряпини можна усунути?

Слід розрізняти типи подряпин. Всі загартовані стекла екранів мають спеціальне олеофобне покриття, завдяки якому на ньому збирається менше відбитків і краще ковзають пальці. Насамперед страждає саме воно: згодом тонкий шар напилення стирається від торкання руками, тертя про одяг.

Якщо бачите під певним кутом дрібні потертості і вони не чіпляються нігтем, то швидше за все це подряпини не скла, а олеофобного покриття. На щастя, його можна відновити.

Глибокі пошкодження, які помітні під будь-яким кутом і виразно відчуваються пальцями, ймовірно, не вдасться прибрати повністю. Але їх також можна зробити менш помітними за допомогою полірування.

Які методи працюють, а які ні?

Щоб позбутися подряпини, її потрібно заповнити чимось, згладити гострі кромки або прикрити зверху. Для цього є не так багато способів. У першому випадку використовується олеофобний склад, здатний забити дрібні поглиблення. Згладжування – це полірування абразивною пастою. А прикрити екран, щоб змінити заломлення світла та сховати подряпини, можна захисною плівкою чи склом.

Зубна паста, сода, дитяча присипка, олія та інші поради, якими повниться інтернет, не працюють. І хоча певна логіка в них є, результат швидше за все буде сумнівним. Паста, сода та присипка виступають у ролі абразивів, а олія замінює олеофобне напилення. Але який сенс експериментувати із підручними засобами, якщо є спеціально призначені для цього речі?

Чим можна полірувати?

Найкраще підходять спеціальні полірувальні пасти та склади. Наприклад, добре відома ще з часів СРСР паста ГОІ, яка застосовувалася для доведення оптики та обробки ювелірних виробів. Вона випускається у вигляді зелених брусків, що нагадують пластилін, і буває різної зернистості: № 1 найдрібніша, № 2-4 – грубіші.

Інший варіант – порошок оксиду церію. Це спеціалізований засіб, який застосовують для полірування автомобільного скла і при виробництві скляних виробів.

Також підходять професійні полірувальні пасти, які використовують майстри для обробки лакофарбового покриття в автомобілях.

Чи не зіпсується від цього дисплей?

Найбільше впливає на екран полірування. Після неї гарантовано знімається олеофобне покриття. Хоча його можна відновити на певний термін та за необхідності легко повторити процедуру.

Сенсор та дисплей полірування ніяк не зашкодить. Якщо, звичайно, бути обережним і не тиснути на гаджет що є сили. Це, до речі, і не потрібно: на якість така старанність не вплине.

Важливо пам’ятати, що якщо захист екрана не зі скла, а із пластику, то її краще не полірувати або робити це дуже акуратно. Пластик легко перегрітий, він помутніє, і дисплей буде зіпсований.

Як прибрати подряпини з екрану смартфона?

Як прибрати подряпини з екрану смартфона?

Відновіть олеофобне покриття

Як уже було сказано вище, такий варіант підійде для дрібних подряпин, а також, щоб повернути екрану зручність використання після полірування.

Що знадобиться:

 • олеофобний склад;
 • харчова плівка чи пакет;
 • спирт;
 • серветка із мікрофібри.

Як зробити:

 1. За допомогою спирту та серветки з мікрофібри ретельно очистіть екран, щоб прибрати весь бруд та знежирити його.
 2. Оберніть палець харчовою плівкою, пакетом або іншим матеріалом, що не вбирає рідину.
 3. Нанесіть кілька крапель складу на екран і розподіліть рівномірно його підготовленим пальцем. Дійте швидко, оскільки рідина миттєво випаровується. Тиснути і втирати її в дисплей при цьому не потрібно просто розмажте по поверхні.
 4. Не використовуйте смартфон 8–12 годин, щоб олеофобна плівка застигла. З огляду на це найзручніше проводити процедуру перед сном.
 5. Заберіть залишки складу сухою серветкою з мікрофібри, і можна буде користуватися смартфоном.

Наклейте захисне скло або плівку

Глибокі подряпини легко сховати, наклеївши на екран скло або плівку. Чим товщі захист, тим глибші подряпини вона маскує. Під масивним склом не буде видно навіть тріщин.

Що знадобиться:

 • захисна плівка чи скло;
 • рідина для очищення дисплеїв чи спирт;
 • серветка із мікрофібри;
 • канцелярський скотч;
 • ножиці;
 • пластикова картка або скребок.

Як зробити:

 1. Найкраще клеїти захист у ванні через кілька хвилин після прийняття душу, коли пил зв’яжеться парою і осяде на підлогу.
 2. Додайте скло або плівку до екрана правильною стороною, ідеально вирівнявши зазори по периметру та вирізам камери, динаміків та інших отворів.
 3. Акуратно наклейте дві-три смужки вузького скотчу по краю захисту з однієї зі сторін таким чином, щоб він також зайшов на смартфон і вийшло щось на кшталт книги, що розкривається.
 4. «Відкрийте» скло або плівку та ретельно очистіть екран від розлучень та жиру серветкою, змоченою в рідині для очищення дисплеїв або спирту. Потім іншою серветкою протріть поверхню насухо.
 5. Для підстрахування зберіть можливі порошинки з дисплея, приклеюючи та відклеюючи на нього спеціальний стікер із комплекту до захисту або, якщо його немає, шматочок скотчу.
 6. Підніміть скло або плівку вертикально, акуратно зніміть нижній шар захисту і швидко опустіть на смартфон. За допомогою серветки або карти розженіть від центру до країв бульбашки повітря і приберіть скотч кріплення.

Відполіруйте екран

Якщо не хочете ховати подряпини під захистом, то полірування найефективніший варіант, щоб повністю прибрати або хоча б зменшити потертість.

Що знадобиться:

 • паста ГОІ, оксид церію або полірувальна паста;
 • м’які серветки;
 • малярські стрічки.

Як зробити:

 1. Візьміть малярський скотч та обклейте екран смартфона по периметру, щоб полірувальний склад не потрапляв на корпус. Також закрийте порти, динаміки, мікрофони та інші щілини.
 2. Нанесіть невелику кількість засобу на серветку: натріть її пастою ГОІ, крапніть кілька крапель полірувальної маси або розмішаного з водою до стану кашки порошку оксиду церію.
 3. Легкими круговими рухами без натиску протирайте поверхню екрана серветкою протягом кількох хвилин.
 4. Чистою, злегка вологою серветкою заберіть залишки пасти та оцініть ефект. За потреби знову нанесіть склад і виконайте ще один етап полірування.
 5. Коли результат влаштує вас, очистіть екран серветкою і зніміть малярну стрічку. За бажанням відновіть олеофобне покриття за допомогою спеціального складу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.