Які чорнило вибрати для струменевого принтера: повне керівництво

Користувачі струменевих принтерів знають, що якість витратних матеріалів має величезне значення, адже саме від них залежить результат друку. За яскравість і насиченість знімків, презентацій, рекламних проспектів, афіш, брошур, візиток або будь-яких інших повнокольорових матеріалів відповідають чорнило, тому їх вибору варто приділити увагу, особливо тим, хто займається поліграфією або фотографією професійно.

Перш, ніж купити чорнило, ознайомтеся з інструкцією до свого принтера.

Які чорнило вибрати для струменевого принтера

Які чорнило вибрати: оригінальні або сумісні?

  1. Оригінальні – це ті витратні матеріали, які розроблені компаніями-виробниками друкарської техніки Canon, Epson, HP для певних моделей своїх принтерів і плотерів. Вони відрізняються високою ціною і саме ними заправлені оригінальні картриджі.
  2. Сумісні – це ті чорнило, що зроблені сторонніми брендами, але повністю відповідають вимогам друкарського обладнання і на 100% підходять йому. Вони є бюджетним аналогом оригінальних, крім того, практично не відрізняються від них за якістю. Купівля цього виду витратних матеріалів актуальна для тих, хто використовує для друку перезаправних картриджі (ПЗК) або системи безперервної подачі чорнила (СНПЧ).

Безумовно, купуючи оригінальні картриджі з оригінальним чорнилом, ви убезпечите себе від неприємних сюрпризів і будете впевнені в тому, що ваші фото або інші зображення будуть такими, як ви цього очікуєте.

Але чи готові ви платити за них таку високу ціну?

Ті, хто займаються друком в комерційних цілях знають, що обсяг картриджа мінімальний і чорнило витрачаються в одну мить, особливо, при великих обсягах роботи. В цьому випадку, набагато вигідніше підключити до принтера СНПЧ і заправляти її сумісними расходниками, що в 30-40 разів знизить витрати на роздруківку кольорових матеріалів.

Які типи чорнила існують?

Плюс системи НПЧ і в тому, що працює вона з усіма видами чорнил, незалежно від їх складу, тобто з:

  • Пігментними. Містять пігмент – тверді органічні / неорганічні частинки розміром близько 0.1 мкм. Такі витратні матеріали дозволяють роздруковувати довговічні фото, які тривалий час не вигоряють і не боятися вологості. Їх недолік в тому, що вони не сумісні з глянсовим папером, тому що не висихають на ній і змащуються, а так само в тому, що можуть засмічувати голівки. Нерідко це відбувається під час простою друкарського обладнання, коли частина чорнила засихає.
  • Водорозчинними. На відміну від пігментних, водорозчинні чорнило абсолютно безпечні, оскільки не містять твердих компонентів. Вони зроблені з барвника, розчиненого у воді, тому швидко проникають в структуру як глянсовою, так і матовою фотопаперу і моментально висихають, тому їх часто використовують для створення фотографій. Перевага даних видаткових матеріалів в їх дешевизні.
  • Сублімаційними. Теж зроблені на пігментного основі, але призначені для друку на спеціальному папері або плівці написів або зображень, які потім переносяться за допомогою термопресса на різні сувеніри і одяг. Вони відрізняються стійкістю, яскравістю і довговічністю.

Кілька порад щодо вибору чорнила для принтера

  1. Перш, ніж купити чорнило, ознайомтеся з інструкцією до свого принтера. Справа в тому, що пігментні підходять лише чотирибарвним і п’ятикольорових Epson, у яких розмір краплі більше 2 пл.
  2. Сублімаційні взагалі можуть застосовуватися для друку лише не кількох моделях Epson.
  3. Тільки водорозчинні чорнило сумісні практично з усіма моделями Canon, Epson, HP і Brother, тому, купуючи їх, можете бути впевнені в тому, що вони не тільки дозволять вам створювати якісну поліграфію, але і будуть безпечні для ваших друкарів.

По матеріалам:
http://pcsch.pro/faq/chernila-dlya-printera.html
http://pkhelp.net.ua/novosti/hard-novosti/plvka-dlya-lamnuvannya-perevagi-vidi-pravilne-vikoristannya.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.