Як робити епіляцію в домашніх умовах: епіляція епілятором, ниткою, воском та цукром

Дізнаємося, як робити епіляцію в домашніх умовах. Розглянемо правила епіляції – як зробити процедуру менш болісною. Також розглянемо способи епіляції будинку. Ви дізнаєтеся, що краще вибрати – епілятор чи епіляцію воском, цукром, ниткою. А може краще звернутися до салону краси та зробити лазерну епіляцію?

Дівчата видаляють небажану рослинність самостійно або в салонах. Виробники вигадали безліч бьюті-гаджетів для цього. Крім цього, є багато технологій видалення волосся в домашніх умовах. Залишається підібрати менш болісний і ефективніший метод.

як робити епіляцію, епіляція як робити, епіляція епілятором, як зробити епіляцію епілятором менш болючою, як правильно робити епіляцію епілятором у зоні бікіні, правила епіляції епілятором, як епілювати ноги епілятором без болю, епіляція епілятором відгуки, чи боляче користуватися епілятором, епіляція воском, воскова епіляція, епіляція ниткою, епіляція ниткою, цукрова епіляція, епіляція цукром, лазерна епіляція, епіляція лазером fdlx.com

Як робити епіляцію в домашніх умовах

Перераховані тут методи видалення волосся підійдуть для всіх зон на тілі:

  • волосся на обличчі – над губами, підборіддя, щоки, віскі, брови;
  • волосся на тулуб – область декольте, груди, живіт, спина;
  • волосся під пахвами;
  • волосся на руках – плечі та передпліччя;
  • волосся на ногах – стегна, гомілки та коліна;
  • волосся в зоні бікіні – неглибока та глибока зона, включаючи лобок, промежину та статеві губи.

Епіляція епілятором

Цей варіант вважається досить поширеним, але досить болючим. Щоб пом’якшити дискомфорт, доведеться підібрати правильний епілятор. Розберемося, чи боляче користуватися епілятором і чому виникає дискомфорт.

Суть епіляції – мікропінцети витягають волоски, включаючи цибулину. Виділяють два різновиди даного пристрою:

  1. Дисковий.
  2. Пінцетний.

Тут механізми схожі: диски або пінцети стикаються і одночасно хапаються за волоски, висмикуючи їх. Стандартний матеріал пінцетів – кераміка, залізо. Керамічними усуваються волоски з мокрого покриву шкіри. Залізні пінцети витягають рослинність із сухого епідермісу.

Наразі максимально дієвим вважається пінцетний варіант. Дисковий відчутно програє. Пінцетний гаджет усуває близько 40 одиниць рослинності за раз, дисковий справляється лише з 30 волосками. А важлива саме швидкість процесу.

При цьому дисковий варіант вважається трохи безпечнішим. Після дискового гаджета відсутні почервоніння, роздратування.

Важливо вибирати комфортні насадки. Крім базової насадки (для обробки кінцівок) додають 2 міні-насадки (для різних точок обличчя, пахв, лобкової області). На таких пристосуваннях менше пінцетів.

Як робити епіляцію в домашніх умовах?

Типи насадок та опції пристрою:

  • коригувальні – ними коротшає рослинність, виконується дизайн, корекція брів;
  • комфортні насадки – охолодження, масування: пом’якшується больовий ефект;
  • для чутливого шкірного покриву – епілятор притискає тканини, не дозволяючи їм відтягуватися разом із рослинністю;
  • для новачків – для перших епіляцій, мінімальна кількість пінцетів;
  • для видалення врослого волосся – пристосування знімає мертвий шар шкірного покриву і піднімає кожну волосину; проводять таку обробку перед епіляцією;
  • підсвічування, швидкості – обов’язковий мінімум – дві швидкості; перша – м’яке знищення великих волосків; друга – інтенсивно виривається тонка рослинність; підсвічування – міні-ліхтарик, що не дозволяє залишати волоски.

Головна перевага самостійної епіляції – повільне відростання, ефект – 2 тижні. Причому кожна обробка послаблює, стоншує волосся.

Мінуси самостійного усунення рослинності – боляче, довго, можливе вростання волосків.

Епіляція воском

Воскова епіляція є більш щадною, ніж стандартні епілятори. Це стрічки паперу з кулею воску, з’єднані разом. Розроблено такі стрічки для різних точок (бікіні, обличчя). Їх підбирають під тип епідермісу (чутливий, жирний). Інші особливості – товщина, наявність додаткових інгредієнтів (масел, екстрактів).

Застосовують дані смужки так:

  1. Стрічку прогрівають між долоньками.
  2. Роз’єднують склеєні частини.
  3. Прикладають, проводять долонею.
  4. Відривають проти зростання.

Косметологи вважають цей варіант епіляції малоефективним у домашніх умовах. Самостійно прогріти віск до оптимальної температури дуже важко. Рослинність не усувається повністю, обламується. Рекомендують використовувати додаткові смужки (так проводять докорекцію).

Як робити епіляцію в домашніх умовах?

Ключова перевага цієї методики – нечасте вростання.

Крем-депілятор

Крем для депіляції включає компоненти (наприклад, барій), здатні розчинити рослинність, знищити цибулини. Продукт просто розподіляють на шкірному покриві, чекають на вказаний час, беруть шпатель і ведуть по обробленій зоні. Крем знімається разом із розчиненими волосками.

Розроблено креми-депілятори для душу. Ними обробляють необхідну ділянку перед прийняттям водних процедур. Далі змивають кремовий шар.

Як робити епіляцію в домашніх умовах?

Позитивний аспект кремової депіляції – мінімізація ризиків вростання. Також ця процедура не викликає болючих відчуттів.

Ключовий мінус – шкірні реакції у власниць чутливого покриву. А ще такий препарат не застосовується щодня. Рекомендуються 2 обробки на тиждень.

Гоління верстатом

Найпростіший варіант. Сучасні верстати вважаються дуже ефективними, зручними. Після якісного усунення волосся вони можуть не з’являтися до 4-5 днів. Це єдина універсальна методика (рекомендована всім). Протипоказання немає. Це спосіб без болю.

Як робити епіляцію в домашніх умовах?

Невелика вада – ризик подразнень. Але такий дефект легко запобігає. Мило не рекомендується, потрібні пінки, гелі. Ці б’юті-продукти піднімають волосся, не допускаючи близької взаємодії леза зі шкірним покривом. А ще такі препарати живлять, розм’якшують епідерміс.

Лікувальні лосьйони допоможуть згладити можливий дискомфорт після обробки. Вони заважають волоскам відростати. Важливий нюанс – прибирати рослинність необхідно на лінії зростання. Так знижується небезпека вростання.

Цукрова епіляція або шугаринг

Епіляція цукром (шугаринг) – це один із найефективніших методів видалення небажаного волосся на тілі в домашніх умовах.

Крім цього, цей спосіб видалення небажаного волосся дуже давній. Ним користувалися ще давньоєгипетські красуні. У наш час до цієї процедури почали вдаватися все частіше, тому що вона має багато плюсів, порівняно з іншими способами епіляції. Якщо вірити відгукам, ця процедура вважається менш болісною, ніж епіляцію за допомогою воску.

Переваги шугарінгу:

  • цукрова епіляція позбавить вас від врослого волосся;
  • не викликає подразнення та алергію, тому що цукрова паста – натуральна та абсолютно нешкідлива;
  • спосіб не вимагає звернення до фахівців, а легко застосовується у домашніх умовах;
  • це досить дешевий метод позбавлення волосся.

Як такі недоліки цього немає. Але не варто до нього вдаватися, якщо у вас є якісь проблеми шкіри, рани або дерматити.

Як робити епіляцію в домашніх умовах?

Важливо, щоб шкіра перед процедурою була чисто вимитою і не варто її змащувати кремами.

Отже, якщо ви вирішили спробувати епіляцію цукром зробити вдома, то вам потрібні:

  • цукор 500 гр.
  • вода 4 ст. ложки
  • сік половини лимона чи оцет.

Пасти з цієї кількості інгредієнтів вистачає на кілька процедур, тому її можна зберегти в холодильнику до наступного застосування, а потім злегка підігріти на водяній бані або в мікрохвильовій печі.

Всі інгредієнти потрібно змішати і варити на слабкому вогні, щоб суміш не пригоріла.

Після того, як вона закипить і набуває коричневого кольору, треба тримати на вогні ще хвилин десять з відкритою кришкою.

Отриманої суміші потрібно дати охолонути до такої температури, щоб витримувала шкіра (35-45 градусів).

Потім приступаємо до процесу. Маси має бути однорідна – необхідно розім’яти його руками доки не посвітлішає, а потім сміливо наносити на ділянку шкіри.

Необхідно наносити суміш проти росту волосся, а знімати – на зріст. Бажано, щоб довжина волосся була маленька – 4-8 мм. Так результат буде набагато ефективнішим.

Епіляція цукром дозволяє видаляти волоски з коренем, а наступні виростуть днів через десять-двадцять. Також разом з волосками завдяки цьому типу епіляції знімаються омертвілі клітини шкіри, і вона стає гладкою та шовковистою.

Така епіляція підійде навіть людям із дуже чутливою шкірою, адже вона вважається малоболісною порівняно з іншими. Крім того, епіляція цукром – це гігієнічний метод видалення, тому що цукор має властивості консерватора і перешкоджає появі бактерій. Шугаринг можна робити всім, незалежно від статі та віку. На відміну від інших видів епіляції (лазерної, воскової та інших.) після цукрової можна приймати сонячні ванни.

Епіляція ниткою або тридинг

Досить давно комусь спала на думку геніальна і дуже проста ідея використовувати для видалення волосся звичайну нитку. Цей метод бере початок зі Сходу і сьогодні називається словом тридинг.

Що таке епіляція ниткою?

Це найдешевший спосіб епіляції. Освоївши його самостійно, жодних вкладень не потрібно зовсім, крім придбання бавовняної нитки та антисептика.

Суть епіляції зводиться до механічного висмикування волосся з волосяного фолікула. Після цього волосся не росте на цьому місці близько півтора тижня.

Як робити епіляцію в домашніх умовах?

Переваги та недоліки методу

Переваги використання нитки для видалення волосся:

  1. Доступність. Фінансові витрати на процедуру є мінімальними;
  2. Безпека. При процедурі не застосовуються хімічні речовини чи інші агресивні сили, здатні пошкодити шкіру;
  3. Універсальність. Немає різниці, яке волосся за кольором, структурою, яка шкіра у людини;
  4. Не потрібно готувати розчини для епіляції та витрачати на цей час;
  5. Мінімальна кількість протипоказань;
  6. Результативність;
  7. Можна застосовувати навіть на лобі, бровах та обличчі.

Недоліки:

  1. Ймовірність появи синдрому врослого волосся;
  2. Середньостроковий ефект. Цю процедуру доведеться повторювати раз на два тижні;
  3. Чи не підходить для обробки великих площ;
  4. Досить боляче;
  5. Ідеально підходить для волосся тонкого та довгого волосся (від 4 мм);
  6. Потрібна стороння допомога, робити епіляцію ниткою проблематично.

Як підготуватися до епіляції ниткою?

Насамперед обробляється та знежирюється ділянка епіляції. Для цього бажано застосовувати спиртовмісний розчин, який додатково дезінфікує шкіру. При необхідності після цього можна нанести знеболювальні, наприклад, лідокаїн, але потрібно почекати півгодини, поки воно не почне діяти і повністю не вбереться.

Наступним етапом стане підготовка нитки. Її довжина має бути приблизно 45-55 см і кінці обов’язково пов’язані. Нитку перекручують так, щоб вона стала схожою на знак нескінченності.

Як проводиться процедура?

Коли для епіляції ниткою все готово, обов’язково робиться гарячий компрес, який накладається на 7-10 хвилин. Це робиться для того, щоб пори максимально розкрилися, і волосся було легше і не так боляче видаляти.

Заздалегідь зроблену нитку прикладають до шкіри, а потім виконують послідовно рухи обома руками, тобто по черзі потрібно зводити та розводити кисті у кожній з половинок нескінченності. При цьому перекручена середина нитки повинна переміщатися ліворуч і праворуч і захоплювати волоски, видираючи їх у напрямку зростання.

На словах цьому навчитися досить важко, краще переглянути відповідні відео або попросити консультацію у тих, хто вже навчився.

Після процедури рекомендується нанести холодний рушник на шкіру, щоб максимально зняти болючі відчуття і закрити пори, щоб уникнути попадання інфекції. Якщо виникли точкові почервоніння або болі відчуття довго не минають, слід скористатися будь-якою протизапальною маззю.

Протипоказання до проведення процедури

Протипоказань лише два і всі вони пов’язані з недоліками самої шкіри:

Не можна проводити епіляцію на родимках, бородавках та родимих ​​плямах;
Будь-які порушення цілісності шкіри, наприклад, опік, подряпина, почервоніння, алергічні висипання, запалення є перешкодами до проведення процедури, оскільки підвищується її хворобливість та ризик потрапляння інфекції в організм.
Освоївши епіляцію ниткою один раз, дуже важко перейти на інший спосіб епіляції, завдяки ефективності, економічності та універсальності даної процедури.

Лазерні салонні методи: переваги та особливості

Якщо ви звернулися до салону краси та замовили послуги лазера, варто не тільки позбутися небажаного волосся, але й оздоровитися, прибрати дефекти на шкірі.

Лазер сприяє оздоровленню шкірного покриву, уповільнення в’янення. І все ж таки існують у даної методики мінуси.

Як робити епіляцію в домашніх умовах?

Лазерне омолодження

Лазерні антиейдж-методи дають такі ефекти:

  • відновлення еластичності;
  • зменшення пір;
  • згладжування зморшок;
  • вирівнювання відтінку;
  • знищення шрамів;
  • лікування постакне;
  • підтягування ліній обличчя.

Ключові плюси – комплексна дія, нетривалий етап відновлення. Найчастіше після обробки вистачає кілька годин.

Створено 2 різновиди омолодження лазером. При першій ушкоджується тканина. Особливість другої – пошкодження відсутні. Друга група визнана досконалішою. Серед безпечних методів виділяють ще кілька течій: підвищення якості дерми, ліфтинг-ефект.

Лазерна наноперфорація

Відоме словосполучення. Ця методика сприяє розгладжуванню зморшок, усунення рубців. Суть методу – промінь лазера поділяється на мікропромені, здатні м’яко підвищувати якість тканин. Такі мікропромені активізують глибокі клітини епідермісу, змушують їх активніше ділитися. Ефект – миттєве оздоровлення, підтяжка.

РекоСМА

Специфічна б’юті-методика для відновлення молодого обличчя. Усуваються зморшки, згладжуються носогубні заломи, лінії обличчя стають точеними, зникає провисання. Суть методики: лазер опрацьовує не тільки лайно, але нижнє прошарку, зв’язки. Поліпшення функцій зв’язкового апарату дозволяє прибрати провисання. При цьому м’язова тканина не зачіпає, спотворення міміки не відбувається. Реабілітаційний етап – до 5 діб.

Омолодження лазером рекомендовано 25-річним клієнткам та старшим. Спеціаліст враховує виразність дефектів. Молоді пацієнтки часто вдаються до лазера для звуження великих пір. Кожну пору оточують м’язові волокна. Тонус неминуче знижується. Так настав час збільшується. М’язову тканину тіла можна тренувати, а ось звузити пори вправами не вдасться. Також молоді клієнтки користуються лазерними технологіями, якщо помітили в’ялість, невеликі зморшки, загальне зниження пружності.

Кількість відвідувань визначається якістю епідермісу та віком. Неявні вікові дефекти коригуються декількома обробками. Чим старша клієнтка – тим більше днів тривають інтервали.

Ключовий плюс – лазер не змінює температуру епідермісу, тому не є причиною гіперпігментації та опіків. Мінус – індивідуальні реакції.

Лазерна епіляція

Знищення рослинності назавжди – перебільшення. Хоча ефект індивідуальний. Важливо перестати вивчати міфи про цей тип епіляції. Лазерне усунення рослинності – максимально щадна безпечна технологія. Адже лазер – обробка світлом, у якому знищується виключно меланін. Пігмент прогрівається, руйнується, гине фолікул. Епідерміс не зачіпається ніяк. Рубці, опіки виключаються.

Число сеансів лазерної епіляції, режим обробки – ці нюанси пов’язані з областю, яку епілюють. Знищення рослинності довкола рота займає 10 сеансів. Інші ділянки потребують близько 5 обробок. Стандартні інтервали – півтора-два місяці.

Важливо знати! Між лазерними обробками забороняється проводити епіляцію. Не варто задіяти віск, епілятори та схожі пристрої, пов’язані з вириванням рослинності з коренем. Допускається лише гоління.

Лазер омолоджує, ущільнює, очищує покриви. Їм усувають волоски та недосконалості. Ця технологія вважається щадною та дієвою.

Перераховані методики відомі і приємними нюансами, і своїми рисами. Важливо підібрати найбільш комфортний, дієвий варіант. Підібрати оптимальний спосіб видалення волосся можна, спираючись на відгуки на форумах та в соцмережах. Але врахуйте! Кожна людина індивідуальна – для однієї дівчини це буде боляче, а хтось назве один із перерахованих методів абсолютно безболісним. Тому можете спробувати кілька способів епіляції та підібрати оптимальний для вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.