Чи варто фарбувати волосся та що потрібно враховувати?

Думки фахівців щодо впливу фарби для волосся на організм розходяться. Одні запевняють, що сучасні засоби абсолютно безпечні і не завдають шкоди, інші вважають, що часте забарвлення неодмінно призведе до проблем. Чи безпечно змінювати колір волосся та як захистити волосся під час цієї процедури?

Чи варто фарбувати волосся та що потрібно враховувати?

Чому не варто фарбувати волосся?

Стійкі штучні фарби містять аміак і перекис водню – хімічно активні речовини, які проникають усередину волосся і замінюють природний пігмент барвникам. Часте використання цих засобів може спричинити такі проблеми:

 1. Погіршення стану волосся. Компоненти, що проникають у клітини, порушують структуру тканини. Це призводить до того, що локони стають сухими, ламкими, тендітними. Показником порушень структури волосся вважатимуться посічені кінчики.
 2. Лупа. Роздратування шкіри голови часто призводить до появи лупи. Лупа, на відміну від себореї, яка також включає свербіж і лущення шкіри без видимого запалення, обмежена лише шкірою голови.
 3. Алергія. Компоненти фарби можуть викликати алергічну реакцію при першому використанні, тому спочатку рекомендується перевірити реакцію на засіб.
 4. Випадання волосся. При індивідуальній непереносимості компонентів та неправильному використанні косметики волосся може почати випадати.

Пересушене перекисом водню і аміаком волосся вимагає додаткового догляду. Щоб покращити їх стан після фарбування, необхідно застосовувати маски та бальзами, які відновлюють м’якість та блиск, живлять шкіру та стрижень волосся.

Фарбування та догляд потрібно проводити регулярно: оновлювати колір, підфарбовувати кінчики, стежити за довжиною локонів. Це можна робити і в домашніх умовах, і салоні. Якщо вибрали яскравий колір, який значно відрізняється від природного, краще для фарбування звернутися до фахівців.

Вибираючи засіб для фарбування, пам’ятайте: що дешевша косметика, то більше в ній агресивних речовин і менше компонентів для підтримки здоров’я. Використання таких засобів підвищує ризик алергії, лупи, випадання волосся та пошкодження його структури.

Дослідження показують зв’язок між хімічними речовинами в деяких фарбах для волосся та раком. Але вплив фарби на розвиток онкології поки що не доведено. Для людей, які змінюють колір волосся іноді, небезпека невелика. Найвищі ризики існують для людей, які працюють із фарбою весь день.

Сьогодні популярністю користуються фарби яскравих відтінків. Парафенілендіамін (сильний відновник) міститься більш ніж у двох третинах комерційних барвників, включаючи багато найбільш продаваних брендів. Ця речовина може викликати важкі реакції, у тому числі висипання по лінії волосся та на обличчі. У важких випадках виникає набряк обличчя. Всі ці прояви потребують своєчасного лікування.

В Данії провели дослідження алергічних реакцій на фарбування у дорослих жінок та чоловіків. Загалом 18% чоловіків і 75% жінок заявили, що використовували фарби для волосся, і трохи більше 5% заявили, що відчували через них алергічні реакції. Але лише 15% із тих, у кого були алергічні реакції, звернулися за медичною допомогою.

Все це говорить про те, що фарбування дійсно може бути шкідливим і вимагає попереднього тесту на алергію та дотримання деяких правил.

Чи варто фарбувати волосся та що потрібно враховувати?

Що дає фарбування волосся і як це правильно зробити?

Якісна фарба, яка не містить аміаку, не завдасть шкоди. Вона не витісняє природний пігмент і не проникає у клітини, а створює оболонку навколо волосся. Фарбовані частинки огортають поверхню та закріплюються на ній, завдяки чому і відбувається зміна кольору. Додаткові компоненти засобу сприяють блиску, м’якості та красі. Чому варто фарбувати волосся? У фарбування є низка плюсів, серед яких:

 1. Поліпшення кольору. Кожен може надати волоссю відтінок і колір, про який мріє.
 2. Зафарбовування сивини. Фарба допомагає позбутися сивини, приховати ознаки віку.
 3. Зміна іміджу. За допомогою фарбування можна повністю змінити свій стиль та імідж.
 4. Блиск і краса локонів. Якісна косметика для фарбування надає локонам додатковий блиск та енергію, робить їх шовковистими та полегшує розчісування.
 5. Стимуляція росту волосся. Натуральні барвники (хна, басма, кориця, ромашка, ревінь, лимон, кава, липа) впливають на волосяні цибулини та покращують ріст волосся.

Що потрібно враховувати під час фарбування волосся? При фарбуванні слід звернути увагу на такі особливості:

 • Тип фарби. Стійкі фарби складаються з аміаку та перекису водню, які є найбільш небезпечними, але саме вони забезпечують довге збереження початкового кольору. Відтінки та натуральні барвники змиваються швидше, але відрізняються щадною дією.
 • Колір волосся. Якщо вибираєте відтінок, які світліші за справжній колір, то локони доведеться попередньо освітлити. При виконанні процедури в домашніх умовах за нестачі досвіду можна завдати волоссю серйозних пошкоджень, тому краще звернутися в салон.
 • Правила нанесення фарби. Якщо фарбуєтеся вдома, починайте наносити засіб від коріння. У шкіри голови температура волосся вища, тому фарбування відбувається повільніше.
 • Брудне або чисте волосся. Аміачні засоби краще наносити на немите локони, щоб шкірний жир захистив їх від негативного впливу. Відтінкову та натуральну косметику наносять на чисте волосся, оскільки вона не проникає у клітини.
 • Інструкція до засобу. Важливо дотримуватися інструкції і не тримати фарбу на волоссі довше, ніж потрібно. Це може призвести до алергії, непередбачуваного відтінку та випадання волосся.

При нанесенні фарби обов’язково потрібно використовувати рукавички, а при змиванні розчину ретельно промити шкіру голови водою. Щоб знизити негативний вплив фарбування на локони, необхідно вибрати якісний засіб та правильно його використовувати. Для першого фарбування, щоб не нашкодити волоссю та отримати потрібний відтінок, краще відвідати перукаря-колориста. Фарбуватися можна і в домашніх умовах, дотримуючись інструкції до засобу.

Більшість ризиків фарбування походить від аміачних фарб, які проникають у структуру волосся. Серед засобів для зміни кольору або відтінку волосся можна знайти більш делікатні варіанти. Дотримуючись інструкцій, фарбування можна провести безпечно та з користю для зачіски.

Увага! Матеріал має лише ознайомлювальний характер. Не слід вдаватися до описаних у ньому методів лікування без попередньої консультації з лікарем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.