Які документи потрібні для оформлення допомоги матері-одиначки в Україні?

Запитували? Перераховуємо документи і довідки потрібні для оформлення та отримання допомоги матері-одиначки, пояснюємо кому присвоюється статус одинока мати, як виплачується допомога при вступі в шлюб.

Які документи потрібні для оформлення допомоги матері-одиначки в Україні?

Хто має право на оформлення та отримання допомоги матері-одиначки?

Це питання врегульоване в Законі «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Право на грошову допомогу на дітей мають одинокі жінки і чоловіки:

 • які не перебувають у шлюбі одинокі матері / батьки (усиновлювачі), якщо у свідоцтві про народження дитини або офіційному документі про народження (усиновлення) відсутній запис про батька / матері або запис про батька (матір) проведено за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини;
 • мати або батько дитини в разі смерті другого з батьків (за умови неотримання соцпенсії або пенсії по втрати годувальника).

Куди звертатися для оформлення допомоги матерям-одиначкам на дітей?

Дана соціальна допомога матері / батька оформляється в районному УСЗН (Управління соціального захисту населення) за місцем проживання.

У разі, якщо претендент на допомогу прописаний в одному місці, а фактично проживає в іншому потрібно надати довідку про неотримання соцдопомоги за місцем реєстрації.

Мати-одиначка, одинока мати, посібник, оформлення, документи, довідки, УСЗН, виплата, соціальна допомога, грошова допомога

Які документи потрібні для оформлення допомоги матері-одиначки в Україні?

Які документи потрібні для оформлення грошової допомоги матерям-одиначкам?

 1. Заява про призначення допомоги встановленого зразка.
 2. Свідоцтво про народження дитини (копія + оригінал).
 3. Довідка про доходи на кожного члена сім’ї (оригінал).
 4. Довідка про склад сім’ї (оригінал). Звертаємо увагу, що в наступному році для оформлення грошового соціальної допомоги одиноким батькам довідка про склад сім’ї не буде потрібно. Замість неї в УСЗН подається довідка про реєстрацію місця проживання матері та дитини.
 5. Декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням допомоги (на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї за півроку).
 6. Виписка з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини (видає ЗАГС). У документі потрібно вказувати підстави внесення відомостей про батька дітей / дитини відповідно до абзацу 1 ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.

Додатково до вищевказаного списку також надається наступний перелік документів для усиновителів, вдівців і вдів:

 • Для дитини народженої закордоном потрібен документ про народження дитини, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька.
 • Для усиновителів – копія рішення про усиновлення.
 • Для вдів або вдівців – копія свідоцтва про смерть другого з батьків.
 • Тільки для вдівців – оригінал довідки про неодержання на дітей пенсії по втрати годувальника та соціальної пенсії.

Чи виплачується допомога матері-одиначці після вступу в шлюб?

Так. Коли одинока мати або одинокий батько (усиновитель, вдова / вдівець) зареєстрували шлюб, за ними за українським законодавством зберігається право на отримання державної грошової допомоги на дитину (дітей), які народилися / усиновлених до шлюбу, але не були усиновлені новим чоловіком (дружиною).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.