Який фотопапір вибирати, чим вона відрізняється?

Природно, що фотопапір має відмінності від звичайного офісного паперу – це спеціальне покриття, а також структура. Щоб зображення не переводилося на зворотню сторону сторінки, щільність фотопаперу зазвичай досить висока – від 200г / м2 і вище. На продаж виробляють різні формати паперу, більш детально на сайті: mak.trade/fotobumaga/. Це і фотокартки, і фотопапір з самоклейкою основою.

Який фотопапір вибирати

Різниться фотопапір також і в типі покриття. Папір може бути чотирьох типів:

 • напівглянець;
 • глянець;
 • суперглянець;
 • матова.

Є і двосторонній фотопапір. Що стосується довговічності фотографій, роздрукованих на струменевому принтері, то тут важливу роль відіграє саме тип покриття використовуємого фотопаперу: набухаючий, пористий. До складу основи набухаючого покриття входять не тільки синтетичні, а й натуральні полімери, набухають в разі взаємодії з водою / чорнилом. Просохши, чорнило закріплюються в покритті, тим самим запобігаючи їх взаємодії з повітрям і наповнюють його домішками.

Говорячи про фотопапер, що має пористе покриття, відзначають значне скорочення часу його висихання, однак, фотографії, видрукувані на такому папері, неминуче з часом вигорають, контактуючи з повітрям і через нестачу захисного покриття. Такі фотографії належить зберігати за склом або захисною плівкою.

Ключові характеристики паперу для використання із струменевими принтерами

При визначенні якості паперу для струменевого друку керуються відповідністю її фізичних, хімічних і електростатичних властивостей такими параметрами:

 • Питома вага (щільність). Одиниця виміру для питомої ваги паперу – грам на метр квадратний (г / м2). Щільність ж зазвичай становить 90-300г / м2. При діагностуванні якості паперу пріоритетним є знати товщину паперу, оскільки вона далеко не завжди має відношення до його ваги. У одного і того ж виробника папір, що має більшу вагу, як правило, товще, проте папір від різних виробників може мати однакову вагу, але відрізнятися в товщині. Товщина паперу виміряється в мікронах (мк).
 • Прозорість визначити досить просто: чим ближче значення до 100, тим прозоріше папір.
 • Пухлість (спресованість) паперу визначається в см3 / г.
 • Яскравість (або білизна) – властивість рівномірного відображення світлових променів у всіх напрямках. Ступінь яскравості вимірюється в умовних одиницях від 1 – 100, при максимальному значенні – 100. Яскравість буває різною. Слід зауважити, що підвищена яскравість паперу досягається завдяки вмісту оптичних освітлювачів, доданих в папір і покриттю, для досягнення більшої яскравості і білизни. Наприклад, повсюдно застосовується двоокис титану, і наноситься він на зовнішнє чутливе покриття паперу. Такі оптичні освітлювачі вбирають в себе промені ультрафіолету і відображають їх у вигляді світла, який ми бачимо.
 • Шорсткість поверхні (здатність передачі комбінацій яскравих барвистих ліній і точок без спотворень) заміряють в мл / хв.
 • Міцність, як правило, вимірюють розривними зусиллям (ньютони) або довжиною (м).
 • Значення pH паперу має бути нейтральним (pH 7) або лише злегка лужним. Недолік лужного паперу в тому, що з часом він неминуче саморуйнується. Краще, коли в папері повністю відсутні домішки кислот, подібно 100-відсотковій бавовняній, а також вилучені всі кислоти, які були використані при виготовленні паперу з деревини.
 • Колір теж може відрізнятися, оскільки кожен окремий сорт паперу має певний відтінок, проте, в більшості випадків, споживачі вважають за краще використовувати для друку саме білий папір.
 • Формат, як правило, стандартний: 8,5×11 дюймів (21,25×27,5 см), формат А3 11×17 дюймів (27,5×42,5 см), 13×19 дюймів (32,5×47,5 см) і т.д. Знайдуться в продажу також і листи стандартних фото-розмірів: 4×6 дюймів (10×15 см), 8×10 дюймів (20×25 см), 11×14 дюймів (27,5×35 см) і т.д.
 • Довговічність – це результат взаємодії паперу, чорнила(сайт – для придбання якісних чорнил для принтера), умов демонстрації і зберігання. Мало судити про довговічність, взявши до уваги лише тільки якість паперу – необхідно вміти розбиратися і в інших складових продукції для друку.
 • Двосторонній друк (дуплексування). На відміну від звичайного, одностороннього паперу, папір для двостороннього струменевого друку має високочутливе покриття по обидва боки.
 • Типи поверхні (текстура) різноманітна – від гладкої глянсової до досить грубої і шорсткої. У проміжку ж, присутня маса варіантів поверхонь: перлова, атласна, люстрова (тип поверхні, на якій відображається фотографія «Е»), матова і ін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.